سولفافارما

قيمت :   ریال

سولفاکینوکسالین + دیاوردین

محلول خوراکی

·        دسته دارویی : کوکسیدیواستات شیمیایی

·        ترکیب دارو : هر لیتر محصول حاوی:

25.6 gr

Sulfaquinoxaline……………………………………………….

6.4 gr

Diaverdine………………………………………………………

1 lit

Excipients qs.to…………………………………………………

 

 

·        مکانیسم اثر : سولفاکینوکسالین جزو دسته سولفانامیدها بوده و از طریق مداخله در تولید اسیدفولیک باعث توقف متابولیسم و اختلال در سنتز پروتئین­ها می­شود. دیاوردین از دسته داروهای متوقف کننده DHFR( Dihydro folate reductase ) می­باشدکه با مصرف توأم طیف اثر ضد میکروبی و ضد تک یاخته­ای سولفاکینوکسالین افزایش می­یابد. طیف اثر سولفاکینوکسالین به آسانی در دستگاه گوارش جذب شده و سطح سرمی آن بتدریج بالا می­رود و دفع دارو از طریق ادرار و مدفوع انجام می­شود.

·        موارد مصرف : درمان اسهال­های خونی طیور ناشی از عومل ایجاد کننده کوکسیدیوز وبای طیور ناشی از پاستورلا مولتی سیدا، کوکسیدیوز ناشی از آیمریاتنلا ، آیمریا آسرولینا ،آیمریاماکسیما و آیمریانکاتریکس تیفوئید ناشی از سالمونلا گالیناروم در بوقلمون­ها.

·        مقدار و روش مصرف : سه لیتر محصول در 1000 لیتر آب آشامیدنی بمدت 3 روز در اختیار طیور قرار داده سپس درمان بمدت 2 روز قطع و مجددا 3 روز ادامه یابد.

·        موارد منع مصرف : تجویز دارو در طیور تخم­گذاری که تخم­مرغ آنها به مصرف انسان می­رسد منع شده است . 

·        زمان پرهیز از مصرف : در پولت­های تخم­گذار درمان باید 28 روز قبل از شروع تخم­گذاری قطع شود. و زمان پرهیز از مصرف گوشت مرغ 5 روز می­باشد.

·        مدت زمان نگهداری : 24 ماه پس از زمان تولید.

·        شرايط نگهداري: بین 10 تا 25 درجه سانتی­گراد و دور از تابش مستقیم نور و در ظروف در بسته نگهداری شود. دور از دسترس کودکان نگه­داری گردد.

·        بسته بندی: پاکت­های آلومینیومی سه لایه لامیننت 5 کیلوگرمی.