دیاسولفا

قيمت :   ریال

دیاسولفا® (دياوردين + سولفاكينوكساسين)

محلول خوراكي

·         دسته دارويي: ضد كوكسيديوز

·         تركيب دارو : هر ليتر از محلول خوراكي دیاسولفا® حاوي:

25.6 gr

Sulfaquinoxaline................……………………………..…………….……

6.4 gr

diaverdin ……………………….…………….…………………………………………

1 lit

Excipients q.s. to………………………………………….…………….……

·         مكانيسم اثر : سولفاكينوكسالين جز دسته سولفاناميدها بوده و از طريق مداخله در توليد اسيد فوليك باعث توقف متابوليسم و اختلال در سنتز پروتئين­ها مي­شود. کارآیی سولفاکوینوکسالین با توجه به نیاز شیزونت­ها به اسیدهای نوکلئیک به خصوص در اواخر مرحله دوم تکثیر شیزونت­ها می باشد. از آنجا که عملکرد آن تنها به فعال کردن آن در مرحله بعدی چرخه زندگی از کوکسیدیوز بالینی لذا به عنوان داروی ارجح برای درمان کوکسیدیوز مطرح میگردد و بنابراین از توسعه ایمنی فعال جلوگیری نمی کند. دياوردين از دسته داروهاي متوقف كننده DHFR مي­باشد كه مصرف توأم سولفاكينوكسالين و دياوردين طيف اثر ضد ميكروبي و ضد تك ياخته­اي سولفاکینوكسالين را افزايش مي­دهد. سولفاكينوكسالين به آساني در دستگاه گوارش جذب شده و سطح سرمي آن به تدريج بالا ميرود. غلظت خوني آن به مدت كافي باقي مانده و از طريق ادرار و مدفوع دفع مي گردد.

·         موارد مصرف : دیاسولفا® درمان اسهال­هاي خوني طيور ناشي از عوامل ايجاد كننده كوكسيديوز ،كوكسيديوز روده كور ناشي از ايمريا تنلا،كوكسيديوز روده كوچك ناشي از ايمريا آسرولينا ، ايمرياماكسيما و ايمريا نكاتريكس. كنترل مرگ و مير وباي طيور ناشي از پاستورلا مولتي­سيدا و كاهش شيوع تيفوئيد ناشي از سالمونلا گاليناروم در بوقلمون­ها.

·         مقدار و روش مصرف  : 3 ليتر از محلول خوراكي در 1000 ليتر آب آشاميدني بمدت 3 روز در اختيار طيور قرار گيرد سپس درمان به مدت 2 روز قطع و مجدداً 3 روز ادامه مي­يابد.

·         موارد منع مصرف:  در طيور تخم­گذار ي كه تخم مرغ آنها به مصرف انسان مي­رسد منع مصرف دارد.

·         زمان پرهيز از مصرف : مصرف دارو 7 روز قبل از كشتار طيور قطع گردد.

·         شرايط نگهداري : بین 10 تا 25 درجه سانتی­گراد و دور از تابش مستقیم نور و در ظروف در بسته نگهداری شود. دور از دسترس کودکان نگه­داری گردد.

·         بسته بندي  : بطري يك ليتري پلي اتيلني