شرکت آزمایشگاه­های تولیدی داروسازان ایران از سال 1360 شمسی(1981 میلادی) با هدف تولید انواع دارو و مکمل­های غذایی دام، طیور و آبزیان تأسیس و در سال 1363 شمسی(1984) پس از پایان عملیات ساختمانی و نصب ماشین آلات و تجهیز آزمایشگاه­ مدرن با خرید از کشورهای صاحب صنعت مانند آمریکا، آلمان، سوئیس، فرانسه و سایر کشورهای اروپائی و تهیه مواد اولیه از کمپانی­های صاحب نام مانند، Eli Lily، Merial،  Roche، Dox-al، Merck Sharp & Dohmm و ... تولید محصولات دارویی دامپزشکی از جمله انواع کوکسیدیواستات­ها، آنتی بیوتیک­ها را آغاز نمود.

شرکت آزمایشگاه­های داروسازان ایران همواره به مدرنترین دستگاه­های کنترل کیفیت مجهز بوده و این شرکت مفتخر به بهره گرفتن از کارشناسان مجرب با تحصیلات عالی دانشگاهی در زمینه تحقیق و تولید کلیه داروهای دامپزشکی بوده که بالا بودن سطح کیفی تولیدات این شرکت به گواهی مصرف کنندگان مؤید این موضوع می­باشد.

شرکت آزمایشگاه­های تولیدی داروسازان ایران مفتخر به بهره­گیری از افراد علمی با تحصیلات دانشگاهی در سطح بالا به همراه تجارب بالا در بخش تحقیق و توسعه(R&D) بوده که کیفیت بالای محصولات این شرکت گویای این ادعا می باشد. شرکت داروسازان ایران از سال 1384 موفق به اخذ گواهینامه ISO 9001/2000 شده و از سال 1389 به ویرایشISO 9001/2008 تغییر یافته است. لازم به ذکر است که شرکت داروسازان ایران در بهمن ماه سال 1390 موفق به اخذ گواهی طراحی انواع محصولات تولیدی داروهای دام و طیور و مکمل­های غذایی از شرکت توف نورد گردید. در ضمن شرکت داروسازان ایران توانست در مهرماه 1390 پس از حدود 20 ماه فعالیت و تجهیز کامل اتاق تمییز(Clean Room) در سالن­های تولید، انبارها و راهروهای ارتباطی، هواسازهای مجهز، نصب فیلتراسیون، ساندویچ پنل صاف در دیواره و سقف سالن­های تولید، کف گرانیت، نصب دستگاه­های اندازه­گیری دما، رطوبت و فشار هوا، اندازه­گیری هوا ، رطوبت و فشار دما، اندازه­گیری نور و صدا، استقرار دستگاه­های کنترل فشار جریان برق و آمپراژ، میکسرهای پدلی با ظرفیت بالا و سرعت زیاد، دستگاه انتقال دهنده پودر در طول و ارتفاع و ... موفق به اخذ گواهینامه بین المللی GMP از شرکت TUV NORD آلمان گردید که این اولین و تنها گواهینامه ارائه شده در زمینه GMP بین شرکت­های داروسازی، آرایشی و بهداشتی در کشور از سوی شرکت توف نورد می­باشد.

همچنین شرکت داروسازان ایران در سال 1390 موفق به دریافت مجوز پخش سراسری گردید که در این راستا اقدام به تکمیل سبد محصولات خود از قبیل انواع آنزیم­ها، افزودنی­های خوراک و ضد عفونی کننده­ها نموده است که این محصولات در آینده نزدیک در بازار عرضه خواهد گردید. خطوط تولیدی تجهیزات با استفاده از مدرنترین دستگاه­های ساخت کمپانی­های معتبر به شرح ذیل می باشد.

ü                  خط تولید انواع کوکسیدیواستات­ها مجهز به دستگاه­های مدرن و اتوماتیک

ü                  خط تولید انواع آنتی بیوتیک و ویتامین­های پودر که اخیراً به دستگاه­های مدرن و اتوماتیک مجهز شده است.

ü                  خط تولید انواع آنتی بیوتیک، مولتی­ویتامین، مینرال و اسیدهای آمینه شربت که اخیراً برای بالابردن میزان تولید تجهیز شده است.

ü                  خط تولید انواع مکمل­های غذایی و تک­ویتامینه­های دام، طیور و آبزیان که به علت استقبال مصرف کنندگان برای افزایش تولید به دستگاه­های مدرن کاملاً Stainless steel همانند سایر خطوط ذکر شده در کلیه مراحل مجهز شده و شروع به فعالیت نموده است.

ü                  در آینده نزدیک شاهد شروع تولید انواع ضدعفونی کننده­ها توسط شرکت داروسازان خواهیم بود که که ساختمان­های مربوطه احداث شده و پس از نصب ماشین آلات امیدواریم تا نظر مصرف کنندگان را در این زمینه تأمین نمائیم.

ü                  تجهیز |آزمایشگاه­های کنترل کیفی شیمیایی و میکروبی به جدیدترین دستگاه­های HPLC و جذب اتمی

ü                  تجهیز انبار نگهداری مواد اولیه به اتاق سرد منطبق بر استانداردهای پایش

در انتها شرکت داروسازان ایران مفتخر است که بیش از 50 درصد از کارکنان بخش تولید و دفتر مرکزی این شرکت دارای تحصیلات دانشگاهی و بیش از 40 درصد دارای تحصیلات بالای لیسانس تا حد دکتری می­باشند.